KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16416060
nr 1641 6060
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, figurer. Olja på pannå, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:01:42
9/9 19:36:12
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg